ART / Watercolor paintings & Drawings / Drawing 15285203
nr 1528 5203
Karl Nordström
(1855-1923), Sverige
Karl Nordström (1855-1923), Sweden. Poire St Jean, France. Monogramsignerad KN. Blyerts på papper, unframed, ca 20. 5x26 cm. Proveniens: Konstnären, därefter i arv till konstnärens dotter Inger Sandin och därefter i arv inom familjen till 2023,
DRAWING, Poire St Jean, Frankrike. Monogramsignerad KN. Blyerts på papper, oramat löst blad, ca 20. 5x26 cm. Proveniens: Konstnären, därefter i arv till konstnärens dotter Inger Sandin och därefter i arv inom familjen till 2023
ceramist, Swedish painter, born 1855, dead 1923.
SEK 250
Monday Mars 20 2023
at 21:01:19
200 kr